Pogrzeb z kremacją
w jeden dzień

Kremacja

Mieszkańcy Bydgoszczy mogą być pochowani zarówno na cmentarzach komunalnych, jak i wyznaniowych. Jak jednak w wielu innych miejscowościach w Polsce ilość miejsc umożliwiających tradycyjny pochówek jest coraz mniejsza. Pewnym rozwiązaniem wydaje się być możliwość dochowania osoby zmarłej do istniejącego grobu, należy jednak pamiętać, że jest to możliwe dopiero po upływie 20 lat (jeśli pierwsza osoba w nim pochowana została pochowana w tradycyjny sposób, a grób nie jest pogłębiony). To obostrzenie nie obowiązuje w przypadku pogrzebu kremacyjnego, stąd też wiele osób decyduje się na pochówek z uprzednią kremacją.

W przypadku wyboru kremacji Rodzina Zmarłego może skorzystać z kompleksowej organizacji tej uroczystości przez Fordoński Zakład Pogrzebowy w Bydgoszczy. Nasze doświadczenie gwarantuje nie tylko przygotowanie każdego etapu pogrzebu, ale także dobór odpowiednich akcesoriów pogrzebowych. W naszej siedzibie można wybrać trumnę do kremacji oraz zaopatrzyć się w urnę czy też ubranie dla Zmarłego.

kremacja w bydgoszczy

Kremacje w Bydgoszczy

Kremacja w Bydgoszczy najczęściej wykonywana jest w nowoczesnej spopielarni w Białych Błotach k/Bydgoszczy. Dzięki obecności w tym obiekcie kaplicy oraz sali pożegnań mogą się tam odbywać ceremonie ostatniego pożegnania zarówno wyznaniowe, jak i świeckie.

Sama kremacja trwa około 3 godzin, więc możliwe jest zorganizowanie uroczystości pogrzebowych, które – łącznie z kremacją – zamykają się czasowo w ramach jednego dnia. Jest to szczególnie ważne dla osób, które przyjeżdżają na pogrzeb nie tylko spoza Bydgoszczy, ale także z różnych stron Polski czy świata.

Pracownicy Fordońskiego Zakładu Pogrzebowego gotowi są do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości, jakie mogą się Państwu nasuwać przy organizacji ceremonii żałobnej.

kremacja w Bydgoszczy