Fordoński Zakład Pogrzebowy – razem godnie pożegnamy Twoich bliskich…
PORADNIK ŻAŁOBNIKA
Śmierć bliskiej osoby jest jednym z najtrudniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Bolesne emocje często powodują, że rodzina nie jest w stanie funkcjonować i nie wie, jakich formalności należy dopełnić, by móc zacząć przygotowania do pogrzebu.
Pierwszym krokiem jest uzyskanie karty zgonu:
1. Gdy śmierć nastąpiła w DOMU należy wezwać lekarza rodzinnego (lub w nocy lekarza dyżurującego), by wystawił kartę potwierdzającą zgon. Posiadanie powyższego dokumentu uprawnia do odebrania zmarłego przez zakład pogrzebowy i zawiezienia go do chłodni. WAŻNE – tzw. Karta informacyjna z informacją o zgonie, wypisana np. przez lekarzy z karetki pogotowia nie jest równoznaczna z kartą zgonu. Tą może wypisać tylko lekarz rodzinny.
2. Gdy śmierć miała miejsce w SZPITALU lub OŚRODKU OPIEKI ZDROWOTNEJ kartę zgonu wystawia lekarz prowadzący
3. Gdy śmierć nastąpiła z przyczyn nienaturalnych i ciało znajduje się w Zakładzie Medycyny Sądowej NALEŻY UZYSKAĆ Z PROKURATURY ZEZWOLENIE NA WYDANIE ZWŁOK ORAZ WYBRAĆ ZAKŁAD POGRZEBOWY. JEŻELI ZDECYDUJĄ SIĘ PAŃSTWO NA NASZĄ FIRMĘ, WYRĘCZYMY WE WSZYSTKICH FORMALNOŚCIACH I ZAJMIEMY SIĘ ORGANIZACJĄ CAŁEGO POGRZEBU.
Po uzyskaniu karty statystycznej niezbędne jest zarejestrowanie ZGONU w USC, właściwym dla miejsca ŚMIERCI I WYROBIENIE AKTU ZGONU, KTÓRY UPRAWNIA DO PODJĘCIA CZYNNOŚCI PRZYGOTOWANIA POCHÓWKU. (Dopiero uzyskanie adnotacji Urzędu Stanu Cywilnego na akcie uprawnia do podjęcia przygotowania do pogrzebu.) By uzyskać rejestrację aktu zgonu należy jednak przedstawić następujące dokumenty: kartę zgonu, dowód osobisty zmarłego ORAZ współmałżonka oraz dowód osoby ZGŁASZAJĄCEJ ZGON.
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Nasz Zakład Pogrzebowy znajduje się na na ul. Wyzwolenia 5 w Fordonie.
Jeśli chcieliby Państwo dopytać o jakiekolwiek szczegóły, zachęcamy do kontaktu telefonicznego
oraz e-mailowego.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę!