trumny pogrzebowe

Ceremonia ostatniego pożegnania składa się z wielu elementów. Jednymi z nich są akcesoria funeralne takie jak trumny. Fordoński Zakład pogrzebowy oferuje szeroki wybór trumien, które spełnia oczekiwania najbliższej rodziny Zmarłego.

 

Rodzaje trumien

Trumny dzieli się na włoskie i amerykańskie. Te pierwsze wyróżniają się bardziej klasyczną formą. Takie trumny mają jedną pokrywę, często wykonane są w jednolitego drewna sosnowego lub dębowego, a zdobienia są bardzo delikatne i skromne. Trumny amerykańskie posiadają dwie komory, budowane są często na kształcie prostokąta. Ten drugi rodzaj trumien wykonany jest nie tylko z drewna, ale również innych materiałów, które mogą występować w różnych kolorach.

 

trumny drewniane

 

Trumny oferowane przez Fordoński Zakład Pogrzebowy

Fordoński Zakład pogrzebowy oferuje trumny eleganckie, które wykonane są lakierowanego drewna oraz posiadają jedną lub podzieloną na dwie części pokrywę. Każda trumna ozdobiona jest odpowiednią ilością zdobień, a na pokrywie może zostać umieszczony metalowy krzyż. Trumny wykonane są z drewna topolowego, dębowego i sosnowego w różnych odcieniach. Od delikatniejszych jasnych, aż po ciemne drewno. Wszystkie trumny wyróżniają się ogromną elegancją i dbałością o najmniejsze detale. W zakładzie pogrzebowym Fordon istnieje również możliwość wybrania trumny, która posiada szklane wieko.

 

Czym się kierować przy wyborze trumny?

Wybór trumny nie jest prostym wyborem. Akcesorium to powinno być dobrane odpowiednio pod wzrost Zmarłej Osoby oraz w pewien sposób pasować do Zmarłego. Dlatego rodziny często decydują się na trumny w jaśniejszym odcieniu w przypadku osób młodych, a w przypadku osób starszych i poważnych na trumny amerykańskie o ciemnej barwie drewna z większą ilością metalowych zdobień.

Pracownicy zakładu pogrzebowego Fordon służą swoją wiedzą i doświadczeniem. Personel pomaga w wyborze odpowiedniej trumny oraz odpowiada na wszystkie pytania bliskich Zmarłego.