Kremacja staje się coraz częściej wybieraną formą pochówku. Wynika to z malejącej liczby grobów ziemnych, czynników ekonomicznych oraz środowiskowych. Wiele rodzin pragnie pochować bliską osobę jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania, dlatego właśnie decydują się na pogrzeb kremacyjny. Urnę z prochami można bowiem pochować w istniejącym grobie (w jednym grobie można złożyć około ośmiu urn) lub w kolumbarium.

Kolumbarium to specjalne miejsce na cmentarzu, które przeznaczone jest na urny. Jest to ściana ze specjalnymi niszami, do których może zmieścić się od dwóch do czterech urn. Wszystko zależy od jej konstrukcji. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne i prezentuje się wyjątkowo elegancko. Dzięki kremacji rodzina może więc pochować bliską osobę na pobliskim cmentarzu.

urny bydgoszcz

Obowiązkowe akcesoria przy pogrzebie kremacyjnym

Obowiązkowymi akcesoriami przy pogrzebie urnowym jest trumna kremacyjna oraz urna pogrzebowa. Polskie prawo nakazuje, aby każde spopielenie ciała odbyło się w specjalnej trumnie kremacyjnej. Taka trumna nie może być polakierowana oraz musi być pozbawiona wszelkich metalowych ozdób. Istnieje możliwość, aby na wieku trumny położyć symboliczną różę. Po wykonaniu kremacji proch zostaje umieszczony w specjalnej urnie.

 

Fordoński Zakład Pogrzebowy – Urny

W naszym zakładzie pogrzebowym przy ulicy Wyzwolenia 5 oraz Chwytowo 20 oferujemy państwu szeroką ofertę urn. Dysponujemy urnami pogrzebowymi wykonanymi z kamienia, drewna, urny mosiężne, metalowe oraz kompozytowe. Każda nasza urna jest małym dziełem sztuki, która spełni wymagania najbliższej rodziny i zapewni godny i podniosły charakter ceremonii pogrzebowej.

Wybór urny nie jest motywowany wyłącznie przepisami prawa. Urna jest bowiem elementem, który w pewien sposób odzwierciedla osobowość Zmarłego. Wybór urny pogrzebowej może nieść ze sobą wiele wątpliwości. Dlatego personel zakładu pogrzebowego Fordon odpowiada na wszystkie pytania oraz pomaga w wyborze najodpowiedniejszej urny.