wirtualne nekrologi 2

W dzisiejszych czasach wszystko zależy od Internetu, którego sercem zdają się być media społecznościowe. Coraz więcej osób właśnie tam szuka informacji na temat wydarzeń nie tylko ze świata, ale również tych dotyczących ich bliskich i znajomych. Media społecznościowe to również główne miejsce, z którego czerpiemy informacje o czyjejś śmierci oraz o zbliżającym się terminie pogrzebu.

E-Nekrolog: tradycyjne rozwiązanie w nowoczesnym wydaniu

W Fordońskim Zakładzie Pogrzebowym personel wie, jak ważne jest odciążenie rodzin z przykrego obowiązku informowania dalszych znajomych o terminie pogrzebu. Dlatego do asortymentu usług tej firmy zostały wprowadzone wirtualne nekrologi, które w sposób godny, a zarazem elegancki i szybki mogą poinformować grono znajomych o śmierci Państwa Bliskiego.

Nasze e-Nekrologi znajdują się tutaj.

Wirtualne nekrologi umożliwiają dodanie wszystkich informacji, które stosuje się przy nekrologach tradycyjnych. Jednak można poszerzyć je o dodanie zdjęcia oraz adresu, po którego kliknięciu użytkownikowi zostanie wyświetlona mapa z dojazdem na cmentarz lub do kościoła. Nekrologi można również z łatwością udostępnić poprzez SMS lub na tablicy w mediach społecznościowych.

Jaka jest skuteczność wirtualnych nekrologów?

Kiedy wirtualne nekrologi powstały pierwszy raz, pojawiały się głosy, że jest to mało elegancki sposób informowania o śmierci. Jednak z czasem Internet stał się głównym medium i jedną z najpopularniejszych dróg komunikacji. Gdy opublikujemy nekrolog na tablicy Facebooka, więcej osób z grona naszych znajomych otrzyma informację o zbliżającym się terminie pogrzebu. E-Nekrologi są więc o wiele bardziej skuteczne, niż tradycyjne nekrologi umieszczane w prasie codziennej albo tradycyjne papierowe klepsydry, umieszczane w pobliżu miejsca zamieszkania zmarłego. Wpływ ma też na to malejąca liczba osób, która czyta ogłoszenia, plakaty albo sięga po prasę. Dlatego tak ważne jest, aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom ludzi i dostosowywać swoje usługi do zmieniającej się rzeczywistości.

Fordoński Zakład Pogrzebowy w Bydgoszczy jest dumny z możliwości zaoferowania swoim klientom bezpłatnego wirtualnego nekrologu. Wszystkie odpowiedzi na pytania dotyczące e-Nekrologu rodziny uzyskają w biurze naszego zakładu pogrzebowego.